Menü

Anne-Baba Olmak

 Anne-baba

Her çiftin hayalidir anne baba olabilmek ve bu gerçekleştiği zaman da dünyanın en güzel hediyesini almış sayarlar kendilerini. Bu hediyenin hayatlarına girmesiyle hediyeye en iyi şekilde bakmak da yine bu anne babanın en büyük ve önemli görevi haline gelir. Çocuğun bedensel ve zihinsel açıdan düzgün bir şekilde yetiştirilmesi bir yana özellikle kazalardan kaçınmak için anne baba azami özen ve dikkat göstermek zorundadır.

Dışarı Çıkıldığında Ne Yapılmalı?


Öncelikle dışarıda olmanın verdiği his evdeki gibi değildir çünkü dışarıda birçok etmen size ve çocuğunuza zarar verme potansiyeline sahiptir. Evde aynı şeylere alışkanlık kazanan çocuk dışarıda çok farklı kişiler ve nesneler gördüğünde dikkati oldukça çabuk dağılır ve en ufak bir ihmalde çocuk ilgisini çeken bir şeyin peşinden yol alabilir. Özellikle büyük şehirlerin karmaşık ve kalabalık olduğu düşünülürse bu durumun ne kadar ciddi sorunlar yaratabileceği daha iyi anlaşılacaktır. Bu nedenle dışarıda bir an olsun gözümüzü çocuğumuzun üzerinden ayırmamamız gerekmektedir.

Evde Ne Gibi Önlemler Alınmalı?

Ev, çocuk için her ne kadar dışarıdan daha güvenli olsa da yaşanan kazaların büyük bir kısmının evde meydana geldiği bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle evde de çocuğumuzu yalnız bırakmamamız gerekmektedir. Bunun yanı sıra evde bir takım önlemler almamız şarttır. Örneğin sivri uçlu eşyalarımızın köşelerine sivriliğini azaltacak şekilde eklemeler yapmalı ve düşebilecek eşyaları olabildiğince uzak yerlere kaldırmalıyız. Bu şekilde çocuğumuzun bir ev kazası yaşama ihtimalini biraz olsun azaltmış oluruz.


Bunları Denedinizmi:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli yerler * ile işaretlenmiştir.