Menü

Anne Baba Olmanın Zorlukları

Anne-baba-olmak 

Anne ve baba olmak dünyada bir insanın başına gelebilecek en güzel şeylerden biridir ve bu nedenle de çocukların üzerine daha bir özenle titrenir. Her insan kendi çocuğunu her kötülükten korumak ister ve bu amaç uğruna bir şeyler yapar. Tabi ki eskiden bu tarz bilgiler ve uygulamalar daha az bilinmekteydi fakat günümüzde internetten yapacağımız küçük bir araştırma ile bebeğimizin bakımında nelere özellikle dikkat etmemiz gerektiğini öğrenmemiz oldukça kolaydır.

Evde ve dışarıda nasıl davranılmalı?


Öncelikle bebeğimizin ya da küçük yaştaki çocuğumuzun hepimizden fazla bir merak duygusuna sahip olduğu ve hepimizden enerjik olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle gerek evde gerekse dışarıda iken gözümüzü bir an olsun çocuğumuzun üzerinden ayırmamalı ve her adımında yanında olmalıyız. Bu sayede çocuğumuz merak ettiği şeylere yönelirken yanında olup onu potansiyel kazalardan korumuş oluruz. Bunun yanı sıra bebekler özellikle küçük çocuklar ile birlikte yalnız bırakılmamalıdır, henüz zihinsel gelişimi açısından bebeğin anlamını kavrayamamış olan küçük çocuk onu oyuncak zannedip zarar verebilir.

Temizliğine nasıl dikkat edilmeli?

Bebek cildi oldukça narindir ve her gün bakım gerektirir. Gözenekleri tam olarak çalışmaya başlamayan bebeğin cildi her gün gerektiği gibi ilgi görmez ise kuruyup sivilce oluşumu gösterebilir. Bunun yanı sıra bebeğimizi giydikleri ve üzerine örttükleri miz ile çok fazla ısıtır ve terletirsek isilik adı verilen ve bebeğin cildini tahriş edip rahatsızlık veren hastalıkların oluşması kaçınılmazdır.


Bunları Denedinizmi:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli yerler * ile işaretlenmiştir.