Menü

Bebeğinizin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

bebek-cilt-bakimi

Yeni doğmuş bebeğinizin cildi esnek ve yumuşak görünür ama aynı zamanda çok hassastır ve özel ilgi ister. Bebeğinizin cildine bakım yapmak her ikiniz için de faydalı olacaktır. Bebeğinizin cildi epeyce narindir ve bir çocuğun ya da yetişkininkinden farklı olarak kolayca zarar görebilir. Kurumaya ve tahriş olmaya eğilimlidir. Ayrıca gözenekleri henüz etkili bir biçimde çalışmadığından, kolayca sivilcelenebilir. Bunlar bebeğinizin güzelliğini bozmakla birlikte, çoğunlukla zararsız olup tedavi gerektirmezler.


Bebeğe nasıl bakılır?
Bebeğinizin cildinin bakımını yapmak, ikinize de birbirinize dokunmanın keyfini yaşatacak ve birbirinizle derin duygusal bağlar kurmanıza yardımcı olacaktır. Kabuklar oluşacaktır. Bunlar kaşlara ve kulak arkalarına da yayılabilirler. Geceleri az bir miktar bebek yağıyla cildine masaj yapmanız kabukları yumuşatacaktır. Ertesi sabah bebeğinizin saçını, yumuşak bir bebek şampuanıyla yıkamanız, kabukların büyük bir kısmının ortadan kaybolmasını sağlar.

Bez bölgesindeki pişiğe ne yapılmalı?
İdrardaki amonyak veya diğer kimyasalların bebeğinizin cildini tahriş etmeleri sonucu oluşur. Hassasiyet gözlediğiniz andan itibaren, poposunu ince bir koruyucu krem tabakasıyla kapladığınızdan emin olun

Cilt koruması nasıl yapılmalı?
Bebeğinizin cildinin çok fazla kurumasını önlemek için ev ortamınızdaki nemin ve sıcaklığın çok az ya da fazla olup olmadığından emin olun ve dışarı çıktığınız zaman bebeğinizi rüzgârdan koruyun. Eğer cildi çok fazla kuruyorsa, o zaman özel olarak üretilmiş nemlendirici kremleri aşırı kuru bölgelere uygulayabilirsiniz. Bebeğinizin cildi merkezi ısıtma sistemlerinin havayı kurutması sonucu. Kış aylarında kurumaya daha fazla eğilimlidir. Odasındaki radyatörün üzerine geceleri ıslak havlu koymak odayı ve onun cildini nemlendirme yollarından biridir.


Bunları Denedinizmi:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli yerler * ile işaretlenmiştir.