Menü

Bebek Bakımı Zordur

 

Bebek-bakimi

Bebeğin yatma pozisyonu nasıl ayarlanır?

Bebeğinizi genelde sırtüstü yatırın bu bebek sağlığı için son derece önemli bir durumdur. Uyurken kafası yukarı doğru bakmalıdır ama duruma göre başını sağa veya sola çevirip yatırabilirsiniz. Bebek uyanıkken ise yüz üstü durması daha çok önerilir bu çocuğun kollarının kuvvetlenmesi için oldukça önemlidir. Yorganı göğüs hizasına kadar örtmeyi tercih edin ve kesinlikle kuş tüyü yorgan ve yastık kullanmayın. Bebeği uyuturken gerektiğinden fazla ısıtmanıza gerek yoktur ve bebeğin uyuduğu yatak da yumuşak oyuncaklar bulunmamasına özen gösterin.


Bebek için oda ısısı nasıl olmalıdır?

Sizin rahat edebildiğiniz yani üşümeyip ya da sıcaktan rahatsız olmadığınız her ortamda bebekte rahat eder. Eğer klima veya başka bir ısıtıcı kullanıyorsa ve bebeğin üzerine üflemiyorsa bir sorun teşkil etmez. Ama çocuğun üşüdüğünü hissettiğiniz veya fark ettiğiniz zaman üzerine bir battaniye örterek sıcaklığı artırmanız gerekir. Ama bunu abartmamak en doğrusudur. Çünkü gerektiğinden fazla sıcaklık bebeğe sürekli bir uyku hali verir ve iştahsızlık yapabilir.

Bebekler için ulaşımda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hastaneye doktor kontrolüne giderken veya her hangi bir yere giderken bebekleri onlar için özel tasarlanmış koltuklarda taşımamız gerekir. Tabi ki bu durum arabayla yolculuklar içindir. Bu özel koltuklar arabaya sabitlenme özelliği olduğu için bebek güvenliği açısından son derece önemlidir ve kullanmamız gereken en önemli aletlerdendir.


Bunları Denedinizmi:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli yerler * ile işaretlenmiştir.