Menü

Bebek Bakımında Önemli Hususlar

bebek-bakimi

 

Bebek sahibi olmak her çift için oldukça mutluluk verici bir durumdur ve bu durumun kıymetini bilmek de bebeği sağlıklı ve güvenli bir şekilde yetiştirebilmekten geçmektedir. Bu konuda anne babalara oldukça büyük işler ve ciddi sorumluluklar düşmektedir. Bu nedenle anne baba olmayı isteyen çiftlerin kesinlikle bu sorumluluk için yeterli olup olmadıklarını bir kez daha düşünüp ona göre karar vermeleri gerekmektedir. Bu yeterlilik hem maddi hem de manevi açıdan olmalıdır. Maddi açıyı bir kenara bırakırsak manevi açıdan bebeğimizin bakımı ve büyütülmesi oldukça ciddi sorumlulukları beraberinde getirmektedir.

Anne Babaların Çocuğa Karşı Tavrı Nasıl Olmalı?


Eskiden ne yazık ki alışılagelmiş olarak bebekle daha çok anne ilgilenirdi fakat artık modern dünyada babalar da anneler kadar bebeklerine ilgi göstermeye başlamıştır ki bu durum oldukça güzel bir gelişmedir. Anne babaların bebeğe yaklaşımı her yaramazlığında kızmak yerine ona iyi davranışlarında ödül vermek olabilir. Bu davranış şekli çocuk üzerinde çok daha olumlu etkiler bırakmaktadır. Bebeğinizle birlikte iken sürekli olarak ona gülümsemeye özen göstermelisiniz ki o da bu duruma alışsın ve evdeki mutluluk ve huzuru hissetsin.

Bebeğin Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Öncelikle uzmanların da önerdiği üzere bebeğin asıl besini en faydalı besin olan anne sütüdür. Bunun yanında ilerleyen yaşlarında mama ve bazı yiyeceklerin püreleri verilebilir fakat bu besinler verilirken besinlerin tadına ve boğazına kaçmaması için büyüklüğüne çok dikkat edilmelidir. Biberon ile besleme sırasında biberonu bebeği rahatsız etmeyecek bir açıda tutup onu asla biberon ağzında bırakmamalıyız aksi halde bebeğin boğulması söz konusu olabilir.


Bunları Denedinizmi:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli yerler * ile işaretlenmiştir.