Menü

Dünyanın En Zor İşi “Anne Olmak”

 

bebek

Bebeğin ilk kontrolü ne zaman ve nasıl olmalıdır?

Taburcu olduktan yaklaşık bir hafta sonra yapılır. Bundan sonra yapılacak rutin kontroller, olacak aşılar ve kullanılacak ilaçlar için doktorunuza başvurmanız her zaman en doğrusu olacaktır. Bu kontroller yaşına ve kilosuna göre zamanla değişiklik gösterir. Gerekli görüldüğü zamanlarda ise diyet önerilebilir. Belirli dönemlerde kansızlık testleri yapılır. İşitme ve görme fonksiyonları değerlendirilip gerekli görüldüğü sürece tedavi yapılır. Geriye kalan tuvalet alışkanlığı, ahlak, öğrenme güçlüğü, cinsel ve sosyal yaşamı gibi sıkıntıları da aile yardımı ile aşar.


Bebek uykusu nasıl düzenlenir?

Bebekler ilk doğdukları zamanlar istedikleri kadar uyurlar. Yani bunu kendileri belirlerler ama bu uyuma şekli genelde düzenli olmaz ve saatleri değişir. Bu konuda en büyük görev ise size düşüyor. Çünkü bebek gündüz saatlerce uyuyup gece ise uyanıp oyun oynamak isteyebilir. Bu size çok büyük bir yük gibi görülebilir ama bu konuda oldukça sabırlı olmak zorundasınız. Çünkü onlar sizin en değerli hazinelerinizdir. Çocuğunuzun daha rahat bir uyku çekmesi de sizin elinizdedir. Her zaman refah ve havadar bir odada uyuması gerekir bebeğin.

Bebek bakımı hakkında küçük notlar nelerdir?

Bebek bakımı beklide dünyanın en zor işidir. Anne ve babalar bu konuda çok dikkatli olmalıdırlar. Doktorların dediği şeyler harfiyen uygulanmalıdır. Yani ne eksiği ne de fazlası yapılmalıdır. Bu şekilde bebeğiniz sağlıklı bir şekilde hayata devam edecektir.


Bunları Denedinizmi:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli yerler * ile işaretlenmiştir.