Menü

Günlük Hayatı Kolaylaştıracak Bilgiler

 pratik-bilgiler

Günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar ya da karşılaşma potansiyelimiz olan durumlar için pratik bilgiler bize oldukça yardımcı olmaktadır. Uzun yıllar insanların tecrübeleri ile ortaya çıkmış pratik bilgiler ufak düzenlemeler ile hayatımızı daha da kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.


Örneğin evimizde ne tür pratik bilgiler kullanabileceğimizi düşünürsek hemen hepimizin sorunu olan halılardaki ezilme izlerinden başlayabiliriz. Üzerine koyduğumuz eşyalar nedeniyle bir süre sonra deforme olup ezilen halıların eski haline dönmesi pratik bilgileri bilen biri için çok zor bir işlem değildir. Bu sorunda halıyı fırçalamak da farklı bir çözüm olsa da daha etkili ve pratik olan yol ıslak bir bez ve ütü ile ortaya çıkmaktadır. Halının söz konusu ezilmiş bölgesi üzerine ıslak bir bez koyup üzerinde ütüyü fazla bastırmadan gezdirdiğimiz takdirde halımızın tüylerinin dikleşmeye başladığını ve eski halini aldığını göreceğiz.

Bu şekilde ezilme sorununu çözdüğümüz halılarımızın daha parlak bir görünüme kavuşmasını istiyorsak bunun da pratik ve etkili bir yolu vardır. Halımızı ne kadar silersek silelim istediğimiz parlaklığa erişemiyorsak bir denememizde fayda var. Yapmamız gereken şey 5 patatesi 2 saat süreyle kaynatıp ardından suyunu almak ve sonrasında bu suyu 1 fincan sirke ile karıştırmaktır. Bu karışımı halımızı halı şampuanı ile sildikten sonra uyguladığımız takdirde halımızın çok daha parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceğiz. Sirke kokusu konusunda tedirgin olan hanımlar evlerini birkaç dakika havalandırdıkları takdirde bu kokunun çok hızlı bir şekilde geçtiğini göreceklerdir.


Bunları Denedinizmi:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli yerler * ile işaretlenmiştir.